Jdi na obsah Jdi na menu
 

Přerov - Vsetín nedohráno, so 24.11. 2012

2 týdny před výjezdem probíhá menší mobilizace na „výjezd podzimu“ VLAKEM do Přerova. Nejspíš se dílo zdařilo, protože se počet vlakových výjezdníků zastavilo na čísle 118 (85 Vsetín,32 Valmez-solidní valmezáci Vsetínu navždy věrni, ne vandráci v bobřím kožichu, 1 Hranice, 1 Ostrava).

Cesta probíhá bez problémů, troška pozdvižení nastává v Hranicích při přestupu, ale nic závažnějšího, než skandování a zdravení sličných slečen se nekoná… Do Přerova dojíždíme bez sebemenších problémů a hned nás zaráží to, že u nádru na nás nečeká ani jeden četník!

Pozvolna se sebereme a míříme si to do jedné hospody, kde na nás už čeká páru kamarádů a kamarádek z Holešova. Dá se pár piv a 40min. před zápasem se hromadně přesunujem k zimáku, chorály jedou na plno, posléze nás začne doprovázet pár četníku, ale žádná hrůza.

Co nás vlastně už ani nepřekvapilo je, že jsme si dojeli do Přerova, vyřváněli , v hospodě chlastali, poté si udělali pochod Přerovem a vše bez dozoru fizlů a za celou dobu po žádném roMEO fanouškovi ani vidu, ani slechu. Nedokážu si představit, co by se dělo, kdyby na Vsetín dojelo bez dozoru 100 Přerováků … Hanba Vám, jak si hlídáte své město, Vám už vážně nezbyla špetka hrdosti !!!

U staďáku odpáleno nějaké pyro, pozdravení přerovských rodin s dětmi a pozvolný přesun na stadion, kde už netrpělivě čekala domácí security s očním bělmem barvy rudé…

Hokej začal, začal velmi solidní support z naší strany, poměrně prořídlý domácí kotel absolutně nestíhá a předvádí nejslabší výkon, co sem v Přerově kdy zažil. Pár mláděžníků od nás se v půlce třetiny vydává na lup do domácího kotle, snaží se ukořistit flagu, ale v 5 lidech moc nárok nemá, vlajku jen roztrhá a docela inkasuje od domácí přesily a vrací se zpět do sektoru hostí. Po chvilce k našemu sektoru přibíhá cca 20 přerovských, padne pár ran, naběhnou místní hoši se security a místo toho aby se snažili oddělit obě skupiny, vytahují teleskopy a začínají řezat vše, co je vsetínské. Co sem si všimnul tak se Přerováci nijak nezapojují a čumí z povzdálí na boj security vs. Vsetín. Když zbytek hostujícího sektoru vidí, jak smyslu zbavená security řeže Vsetíňáky a nastává „bitva jak na Bílé hoře“)

V té tobě už ve všech bouchly saze, letělo do security nějaké pyro a co bylo po ruce. Po asi 5ti minutách boje přišel náběh težkooděnců, kteří vytláčí vsetínské ze stadionu, v hale je díky dýmovnici a slzáku nedýchatelno a po hodině je utkání ukončeno…

Venku se už děje klasika, kdy si přes četníky vyměňují názory fanoušci obou týmu, my se pak v cca 60ti lidech odebíráme do jedné hospody ,kde nám bez problémů nalévají pivo, sedíme tak hodinu a odebíráme se na vlak. Po městě se ještě potulovalo kolem 30ti sigmáku, kteří prohnali par menších skupinek Vsetíňáku, něco domluveného „mimo dění“ se nakonec nekonalo jinak nic důležitého. Při zjištění, že pár našich je na policejní stanici necháváme odjet vlak s tím, že dokud všechny nepustí, nikam nejedem. Četníci naštěstí dostávají rozum, všechny pouští, tak se přesunujem na vlakáč, kde zrovna na druhé straně přijíždí vlak se Sigmákama… Ten snad po pul minutě odjíždí, tak se nic zajímavého neděje a my po čtvrt hodině odjíždíme směr svůj domov.

Nakonec se jen trochu vyjádřím k dění na stadionu :

Určitě si nehodláme nasadit papírové čepice a od všeho se distancovat, na hokej se dojelo v bandě podpořit náš tým, což se dařilo, naši borci vedli a fandilo se na max. Že se to pak zvrhlo a dopadlo to, jak to dopadlo nebyla určitě jen vina nás! Neschvaluji hození dýmovnice, po které muselo být utkání ukončeno, na druhou stranu chci poděkovat všem těm, co se zastalo svých napadených kamarádu a nenechalo si srát na hlavu! Kdo do Přerova pravidelně jezdívá moc dobře ví, co za vypatlance v security je, chápe to, no a ti ostatní, co sledují TV NOVA a podobné sračky, může tak maximálně brečet a mudrovat na netu.

GPH VSETÍN

 

gph-on-tour.jpg