Jdi na obsah Jdi na menu
 

Orlová - Vsetín 1:4, so 18.1. 2014

Že podnikneme hromadný výlet do Orlové čekal asi málokdo, ovšem tak to má byt, protože tak je to správně.

Vypravujeme bus, který je nakonec ideálně zaplněn, obsazení standartní- samá vybraná společnost. Odjezd klasicky od lapače, žádný policejní smrad se za námi netáhne, takže cestujeme v poklidu bez pomoci a ochrany. Cestou nabíráme další výletníky a jedeme přes Rožnov, kde už je naše sestava kompletní. O tom co jeden vesničan přinesl do busu, či o tom co kde pak uklízel se tu nějak rozepisovat nebudu, bylo by to o hovně... Za zmínku snad stojí, že pro tentokrát jedeme luxusnějším busem, součástí vybavení jednoho dvojsedadla bylo dokonce zabudované akvárko. Jinak cesta probíhá v pohodě, jen pár kilometrů před cílem se ozve velká rána. Myslel jsem, že spadl Dan, ovšem nikoliv- to pouze splaskla jedna guma našeho autobusu. Po krátké zastávce a řidičově konstatování, že kol máme ještě dost jedeme dál a dorážíme do cíle.

Nikdo nás tu nevítá, žádné zástupy četníků, žádná nadržená sekurity, vše v klidu a míru. Přicházíme na stadion, je tu pro nás dostatek místa, až si nemůžeme vybrat, kde založíme tábor..Nejprve jsme na jedné straně, pak se někteří přemístí na protilehlou tribunu a nakonec téměř všichni přecházíme za nimi. Nikdo nám v našich toulkách po stadionu nebrání, ochranku tvoří hrstka důchodců a podobně zdatných panáků. Celkem se nás schází asi 70. Fandíme a bavíme se jako doma. Hokej se vyvíjí taky dobře, celý zápas vedeme a vypadá to na příjemné tři body.

Někdy v půli zápasu přichází k několika našim fans co zůstali v původním sektoru jakýsi příznivec domácího celku a začíná je slovně a fyzicky napadat. Vydáváme se jej umravnit, načež se tento hrdina dává na zbabělý útěk mimo útroby stadionu. Nakonec jej necháváme běžet si svůj závod a najdeme si jinou zábavu. Po druhé třetině zjišťujeme, že i místní orli jsou zákonem chránění. Přijíždí skupina policistů, my se navracíme do svého prapůvodního sektoru a směle fandíme dál. Myslím, že atmosféra z naší strany dobrá, domácí se v malé skupince taky trochu snaží, jen ty jejich trubky by už mohli konečně zahodit. V zápase vítězíme 4:1 tudíž v našem táboře panuje velká spokojenost. Odpalujeme pár menších světýlek a radujeme se společně s hráči. Četníci se nám do toho zase serou se slovy, že dělají svoji robotu, ale nic zásadního se neděje. Přemísťujeme se tedy ke svému busu, který už má rezervní botičku- tímto díky dvěma našim, kteří pomohli řidiči s tímto nelehkým úkolem- jinak bychom ty tři body snad ani neuvezli. Nastupujeme a chystáme se k odjezdu. Jelikož četník nikdy nespí, otvírá se před námi brána a zavírají benzínky. I tak se nám podaří doplnit nějaké zásoby, takže cestujeme celkem v klidu, trochu si zaskandujeme, dopíjíme a odpočíváme po velmi vydařeném výletě. Až cestou domů mi dochází, že jsem si v tom jejich hokejovém stánku zapomněl svoji novou šálu. Byla sice jenom žlutá a dost těžká, ale i tak bychom se tam mohli zase někdy vrátit...

 

normál