Jdi na obsah Jdi na menu

2009 Hodonín - Vsetín

Hodonín-Vsetín 4:5sn  - čtvrtfinále play off 2009

Tento zápas je považován za TOP výjezd v novodobé historii VS hokeje. Nahrálo tomu hned několik skutečností- první sezona , play off, Hodonín jako soupeř, ale hlavně to co zápasu předcházelo a to co se během zápasu a po něm událo. Čtvrtfinále se hrálo na 2 vítězné zápasy, k úvodnímu zápasu zajíždíme do Hodonína, dostáváme tam bůra, ale přesto je náš support na velmi slušné úrovni. Vzájemné provokace fanouškovských táborů jsou předzvěstí čehosi velkého…. Poté následuje zápas na lapači, po druhé třetině prohráváme 1:3, ale během poslední třetiny násázíme soupeři 6 branek a vítězíme 7:3. Tento nebývalý obrat spolu s dalšími okolnostmi zapříčiní velký zájem o rozhodující zápas v Hodoníně. Z lapače vyjíždí 4 busy a po vlastní ose další desítky vsetínských fans. Sektor pro hosty na hodonínském stadionu je zaplněn nebo spíš přeplněn- odhadem 300ks a více. Utkání začíná a Vsetín po pár sekundách inkasuje, přesto mají vsetínští fans navrch a atmosféra je výborná. Domácí se i přes svoji početní převahu (cca 2300ks) nemohou vsetíňákům rovnat a jejich fandění/nefandění je místy až tragické. I tento zápas provázejí až histerické provokace z řad hodonínských diváků, jejich patronem se stává brankář Holeš, jenž svými hereckými výkony během této série mnoho lidí rozesmál a některé snad i rozbrečel.. Utkání se nevyvíjí podle našich představ, přesto neúnavně fandíme i za nepříznivého stavu 4:2, který trvá i deset minut před koncem. Když Hrňa sniží a následně se Podešva postará o vyrovnání, nastává skutečné peklo. Za stavu 4:4 jdeme do prodloužení, atmosféra je vynikající- kdo nezažil neuvěří. Vskutku infarktový závěr vystupňuje gol hodonínských v prodloužení , který není pro faul na brankáře uznán. Nezapomenu na hodonínské diváky sedící v pravo od našeho sektoru, těch opičích posunků a různých projevů inteligence vůči nám by bylo mnohem víc, kdyby si i oni nakonec nevšimli, že zápas pokračuje za nerozhodného stavu. Ovšem za nedlouho z té hrušku hodoníňáci spadli úplně. Po prodloužení přišly nájezdy, Knebl nedává, Jurásek ano. Jenže neomylní Hrňa a Podešva zařizují vítězství nejen v zápase, ale i v celém čtvrtfinále. Vsetínští slaví, takovou atmosféru dokonce i řada hráčů zažívá poprvé. Neuvěřitelný zážitek!

Po zápase hodonínští fanoušci pokračují v provokacích, někteří vstupují na led a ani hodonínským hráčům se nedaří je umravnit. Sekurity se schovává na střídačce a na led vstupují i vsetínští. Na počty se to zdá být vyrovnaný a v rámci možností i férový střet. Vzhledem k tomu, že značná část domácích se po chvíli dává na útěk, ani hosté se nakonec nezapojují v takovém počtu. Faktem je, že vsetínští jasně vítězí. Připisují si tímto vítězství na všech frontách- na hřišti, v hledišti a opět na hřišti.

Jedinou, o to však větší kaňkou tohoto výletu zůstává dění, které se odehrálo v následujících hodinách a dnech. Neobjektivní a záměrně lživé informace prezentované v médiích možná opravdovým vsetínským fanouškům uškodili, ale mnohem horší bylo to, co se pak odehrálo (nejen) na vsetínském hokejovém foru. Postoje a názory moralistů a rádoby fanoušků byly tím nejhorším signálem pro všechny, kdo se snaží o pozvednutí atmosféry na lapači a na venkovních zápasech, pro ty kdo připravují choreo, umí se zastat ostatních fans, pro ty kdo organizovali výjezdy….. Proto je to teď tak jak to je.

Závěrem schází dodat, že přesunutím Hodonína do skupiny střed jsme přišli o atraktivního soupeře, což se snad brzy změní a opět se jejich stadionem ponese: buřič je prase!!!