Jdi na obsah Jdi na menu
 

1998 Finále Třinec

Finále 1998 - Třinec

Po 2 výhrách doma jsme jeli do Třince pro titul. Osud k nám byl milostiv a match vyšel na Velikonoční pondělí. Sraz měl náš kroužek v 8 ráno v parku na Tyršovce. Už v 7 na mě zvoní Toník s Mirkou Daňkovou, oba 2 v kraťasech, jak jsme byli domluveni. Hodně prší, ale máme štěstí, že U Marka otevřeli dříve, a tak se scházíme zde asi v 15 lidech. Pivo se nedá pít, kraluje zelená. Když jdeme za vydatného deště na zimák, překvapí Třipíva, když si dá na hlavu britskou vlajku, aby na ni posléze nasadil helmu wehrmachtu, takže na něj sice neprší, my se však můžeme pochcat smíchy. Jedeme 3 busy, první 2 jsou panoptikálního charakteru, neboť do něj nastupují převážně sváteční diváci, vyzbrojeni tatary a jalovci...
Ve 3. káře jedou výjezdoví. Jelikož Pája dovlekl 3 bible chuligánství, většina osazenstva si čte. To se s každou další přečtenou stránkou mění, alkohol pracuje a Třipíva odstraňuje z busu tabuli okna. Aby nebylo veselo, když už je ten šmigrust.
V Třinci vylézáme, Třipíva jde stylově oknem a pomuchluje se s řidičem... Na stadioně je nás asi 350 - 400, věšíme vlajky FANS FROM VSETÍN, VSETÍN FANS a ještě cosi. Pak nás nějaký mravokárce verbálně napadá za to, že na hokej vozíme vsetínskou flagu s angl. křížem a jiné Union Jacks. Nejspíš vyjel poprvé, jinak by věděl, že FFV jezdí od roku 91.
Atmosféra je dobrá a když zjišťuju, že naše útoky hrají ve složení Kratěna, Broš, Roman ze St Etienne - Sršeň, Galkin, Beránek a Bolehlav, Dopita, Kapusta, o titulu mám jasno.
 O přestávce jdeme s panem L. na špacír okolo zimáku, divíme se přítomnosti vodního děla a končíme v přenosovém voze ČT s techniky zajišťujícími přenos. Lijí do nás plechovky piva a potěší, že fandí VSE, aby byli dříve doma. Na utkání se vracíme asi 5 min. před koncem, které utečou jako voda a 10 sekund před koncem už první fans VSE skáčou na led. Lauda skáče tak šikovně, že mu zapadne jazyk, po chvíli však již také slaví. Čtvrtý titul v řadě je tam!
Po příjezdu na VSE se jede na Lapač čekat mistry, je zde plno a vyhrává slaboduchá místní kapela REFLEXY - hnus.
Po příjezdu mistrů různě skotačíme a končíme ve Vsacanu v nonstopu. Když už jsou ty Velikonoce, nad ránem zjišťuju, že jsem skončil s Květou na schodišti jednoho z činžovních domů...
Bylo to dobré finále!!