Jdi na obsah Jdi na menu
 

1996 Valašské Meziříčí

Valašské Meziříčí 26.12.1996

 Je jasné, že v tehdejších dobách jezdilo mnoho Valmezáků na ligu do Vsetína, perličkou však je, že i opačným směrem proudilo nemálo fans VSE na nějaký oblastní (?) přebor. Zrovna byly vánoční prázdniny, vypravili jsme se tedy v 5 lidech též. Každý ví, že cesta z VM nádru na zimák trvá stejnou dobu jkao jízda vlakem ze Vsetína do Prahy, určili jsme start na 12.h, zápas začínal v5. Čas ve vlaku nám zpříjemnila krásná slečna průvodčí, co ani nechtěla jízdenky (které jsme stejně neměli) a ještě se smála našim dementvtipům.
       Po výstupu ve VM valíme do jakési ,,trojky,, , pak ještě do jedné a pak už tradá na stadionek. Z obou náleven jsme odešli s tím, že zaplatíme na svatýho Nikdejše. Po příchodu ke kapesnímu stadionu, který po svém zastřešení ztratil své veškeré kouzlo, jdeme dovnitř do místní hospůdky, kde již pije snad 25 Vsetíňáků a mezi nimi se proplétá snad 20 Valmezských. Piv však moc nepadlo, obsluha připomínala hlemýždě. Jdeme tedy zadarmo na zimák, kde již mezitím pořádně přituhlo a s hrůzou zjišťujeme, že na stupních je 30 cm sněhu. Což však vzápětí kvitujeme, jelikož házení koulí na rozhodčí a kopřivnické a nakonec vlastně všichni proti všem nebere konce. Zima je opravdu krutá, blížící se k minus 30, což by mohl potvrdit Tlusťoch, jenž byl tehdy ve 2 čepicích, 4 svetrech a v polovině utkání to stejně zabalil a šel do bufetu. S panem L. tedy neleníme a od začátku 2. do poloviny 3. třetiny se opalujeme do půl těla. Teď bysme asi nevydrželi ani minutu, mladí a neklidní jsme však tehdy byli schopní skočit do Bečvy.
      Za VM tenkrát hrálo mnoho hokejek odkojených Vsetínem, na koho jsme se však zvlášť těšili, byl K., který už bohužel hraje hokej tam nahoře. Dálepak hrál v obraně prim (no, spíš ,,prim,,) náš velký oblíbenec a zábavný společník, trenér našich ligistů Honza Neliba. Zrovna když jsme tam polonazí šaškovali, byl zmiňovaný K. vyloučen na 4 minuty a jak nás viděl, hodně se smál jak uměl jen on a volal na nás, ať mu na trestnou doneseme grog, tak jsme tam asi za 5 minut dotancovali, abychom sklidili aplaus asi přítomných 120 lidí. Při pokusu obléci se zpět zjišťujeme, že se z našich oděvů staly žebříky a je nám v nich prvních 10 minut hůře než bez nich. Po zápase jdeme na led, pak chvíli pokecáme a na Vsetíně valíme do ESA na Lapači, tehdejší základny, kde končíme a Tl. nás doráží tím, že vypije snad 12 káv s rumem.
    Nyní je to s VM jinak díky troubům na jejich fóru ofic stránek.
 
-RST-