Jdi na obsah Jdi na menu
 

1995 Zlín - Vsetín

V tomto mači se jednalo o první měření sil loňských finalistů extraligy, takže je jasné, že zájem fanoušků překračoval kapacitu zdejšího pěkného stadionu L. Čajky (nyní je určitě v top 5, z všelijakých kašpar arén se mi zvedá kufr).
Ze Vsetína byly vypraveny 3 busy. Komický ved. zájezdu Marčelo, který čte různé seznamy přihlášených, které tahá z všelijakých kapes svého oděvu, je pak roztrhá a zavelí, ať prostě lidi nasednou a jedou. Mám sebou meruňku, kt mi vypije soused Jirka H., jenž byl na zimáku již od 6 ráno na přípravkách. Po vylodění se na zl. parkovišti se v rukou mnohých VSE objevují spreje a okolí je řádně zvelebeno ( nechybí i kelťák, za kt. se nyní osoba stydí ). Po rozdání lupenů bereme s Koníkem roha a míříme do místní kanadské pivnice. Zde sedíme s místním občanem a jednou holčinou. Náramně si rozumíme, ve všech názorech panuje shodný názor (kultura, sport, politika). Dívka navrhuje, ať s ní jdeme do bytu. Máme? Nemáme jít? Šli jsme. Na hokej, kde se zjevujeme v 10. min. Víc než hokej samotný jsou zajímavější přestávky, kdy nás vždy přijde pozdravit delegace místních skins - patřičně vymóděných na tu dobu - jakákoli mikina s kapucí na hlavě, přes to 3x omotaný šál v barvách klubu. O nadávky, sem tam kopanec či pěst (když se přes ochranku někdo dostane) je postaráno. Poznávám i našeho společníka z hospody, řveme na sebe nepublikovatelné věci, přestáváme si rozumět . Jestliže loni byla atmosféra značně vyhecovaná, teď se jedná o nenávist v pravém slova smyslu! Domácí dědci povzbuzují místní mládí a hrozí nám holemi a deštníky. V současné době na e-lize nemožné (snad KV - PLZ ?), v 1. lize si to těžko dají Benátky s Kadaní, možno k vidění pouze v 2. lize. Náš sektor nebyl nafukovací, při goalech je proto možno vidět spusty radujících se VSE na okolních tribunách.
Po utkání 2 busy spořádaně odjíždějí domů, ve 3. se však schází jádro (těžko říct tvrdé) VSE FANS, kteří se nahánějí se Zlínskými tu tam (když máme kameny my), tu zpět (když mají kameny oni). Letí i pár značek zákaz stání atd. Když už teda odjíždíme (policie nás nakonec nahnala dovnitř), máme zatažené záclonky a všichni hlavy pod okny, takže jen slyšíme rytmické bubnování kamenů, dlažebek a cihel na naše plechy. Hudba, která dnes již není k slyšení...
Tímto zápasem odstartovala veliká nevraživost mezi oběma tábory a e-liga měla o vzrušení postaráno.
Utkání jsme tuším vyhráli 2:0.
 RST-