Jdi na obsah Jdi na menu
 

1990 Přerov - Vsetín

Přerov - Vsetín  24.11. 1990

Vzhledem k tomu, že při posledním domácím zápase s Přerovem splaskly „nečekaně“ dvě pneu přerovského autokaru /takový ten kulatý, viz. Chalupáři při výletu do Prahy/, dával výjezd k rivalovi tušení, že bude chtít Meo srovnat účty.
Do Přerova jsme se vydali tradičně vlakem, což se později ukázalo jako strategická chyba. Zápas samotný probíhal celkem v poklidu a myslím, že skončil výsledkem 4:4, když vyrovnával D. Vrla … tím pozitiva končí! J
Když se těsně před koncem pohnul celý př. kotel směrem k nám, vypukla panika a každý se snažil dostat k východu dříve, než domací. Ne každému se povedlo, takže někteří dostali nakládačku už na zimáku. Ti úspěšnější se vydali na předlouhý běh ulicemi města směr nádraží, pronásledovaní tlupou domácích. K promíchání obou skupin pak došlo v nádražní hale a byli to převážně Vsetínští, kteří na tonevzpomínají rádi.
Osobně jsem v tomto přespolním běhu obsadil 3.místo a když jsem při běhu po peronu míjel první dva medalisty, btw panové F. a pan K., kteří již statečně odfrkávali ve vagonu, nový záchvat paniky je přimněl k nápadu schovat se pod sedadlem, což bylo nejen úsměvné, ale hlavně špatně realizovatelné. Nakonec našli oba, jako mnoho jiných, útočiště na WC. Ovšem byli i tací, kteří se rafinovaně ukryli v poštovním vagoně za balíky! J Když jsme se nakonec někde u Hranic zformovali, museli jsme na naší straně konstatovat zlomený nos, rozbité hlavy a spoustu šrámů.
Největším paradoxem celého večera byl ovšem fakt, že celou tlupu domácích „přivedl“ na nádraží náš člověk, který se zapomněl na ZS a byl nucen se infiltrovat mezi pronásledovatele, které svým povzbuzovaním přimněl doběhnout až na nádr, když to chtěli několikrát zabalit!!!
Tento nejmenovaný jedinec také téhož večera přišel o buben v barvách Union Jack, což byla v té době solidní záležitost. Proto se také 14 dní na to rozhodl, společně se svým dědou, získat bubem zpět, což se nakonec i podařilo.
Je nutno přiznat, že společně s Hradcem se jedná o nejtemnější chvilky v historii vs. fans, ale možná tato vzpomínka některým odpoví, proč byli opět po letech vloni na Lapači přivítáni Přerovští s „otevřenou“ náručí …
-Plha-