Jdi na obsah Jdi na menu
 

1987 Třebíč-Vsetín

Třebíč-Vsetín 1987

Do 86. roku bojovala Zbrojovka v krajském přeboru především se Šumperkem (,,oblíbený,, golman Nuzík), který se však nikdy nedokázal protlačit výš a vždy se vrátil. Dalším mančaftem byla Studénka v čele s taktéž ,,oblíbeným,, Holaněm. Do party patřily ještě mančafty s kouzelnými názvy NHKG či HM Ostrava (pro neznalé Nová Huť Klementa G. a Hutní montáže). Vsetín končíval od 2. do 4. fleku.
 
       Před sezonou 86-87 se však výrazně posílil o bývalé hráče Gottwaldova Frantu Pecivála(22), Stuchlíka(12), Veselého(13), golmana Gáje(16) a především legendu Jirku ,,Wassra,, Vodáka(25). Vsetín soutěž s přehledem vyhrál a v cestě do 2. národní stál v soupeř z Třebíče. Kotel již tehdy existoval a jezdilo se i ven, výjezdoví se mezi sebou dobře znali. Co však na Vsetíně propuklo před 1. mačem venku, nemělo obdoby a nejspíš již nikdy nebude! Každý chtěl jet, výsledkem čehož bylo naplněno mnoho autobusů přecpaných natěšenými Vsetíńáky (díky podnikům Zbrojovka, MEZ a Irisa, kde tehdy dělalo snad 98 procent lidí). Že po cestě nebyla o legraci nouze, vyprávějí zkazky pamětníků, které praví, že mnoho výletníků bylo svými kolegy doslova vynášeno z busů a odnášeno na stadion, ve městě byl vsetínský průvod atd. 1 pamětník vzpomíná, že po cestě při příjezdu do 1 z hospod se chtěl už hostinský zamknout do sklepa se slovy: ,,Proboha co je to za město ten Vsetín, během hodiny a půl je tu 14. autobus''.
           Na stadioně je to jako na Lapači(1500 vsetínských), i když prohráváme 3:0 a Minaříka(22) střídá Gáj(16). Nakonec to končí 5:4 pro domácí. Jestliže před 1. zápasem byla horečka, před odvetou na VSE už celý Vsetín nemluvil o ničem jiném. Ne nadarmo tento zápas skončil v anketě sdružení veteránů vsetínských tribun na 2. místě coby NEJzážitek na Lapači! Utkání začínalo v 5, předcházel mu 1. průvod od Marka (800 lidí?) a již v 1 hodinu buší nedočkavci na všechny 4 dveře stadionu. Kulisa je úžasná, každý pod 20 má 2 igelitky nastříhané novin, prohráváme však 0:1. Pak se však vše v dobré obrátí a vítězíme 5:2 a běží se na led, celý Lapač je v euforii. Kdo zažil, tvrdí, že na hokeji od té doby víc lidí nebylo! Následující sezonu i přes špatný vstup končí Zbrojovka na krásném 5. místě z 8 a navíc se začíná nenávist vůči Přerovu a Hodonínu s čuňaty Buřičem a Říhou (ano, te je ten kandidát na trenéra repre ). Zelména jejich souboje s naším Vodákem jsou kořením již tak vyhecovanýyh mačů.
-RST-