Jdi na obsah Jdi na menu
 

Fanoušci Vsetína pochodovali na Sněžku

dscn0233.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Fanoušci Valašského hokejového klubu Vsetín uspořádali v sobotu 15. června Charitativní pochod Na Sněžku: Vyšlapali milion pro malou Pavlínku, které vzal meningokok nohu. Krásné počasí, krásný záměr, a ještě krásnější výsledek! Tisíce lidí - věrných fanoušků VHK ROBE Vsetín se v sobotu zúčastnily 1. ročníku charitativní akce Na Sněžku, která pomáhá handicapovaným dětem. Šlo se za Dagmar Lukášovou, které meningokok vzal nožičku. A výsledek? Rekordní částka 1 042 823 Kč!

na-spionazi-vsetin-valasske-mezirici-4715.jpg

 

 

 

 

 

 

Simonka, Péťa, Vojtíšek, Lilienka a nakonec malá Dáša. Každý rok vybere Nadační fond GPH ultras Vsetín jeden příběh dítěte a jeho i dalším rodinám se snaží pomoci. Letos se šlo na nejvyšší českou horu právě za malou bojovnici Dagmarku, která přežila boj se zákeřnou nemocí. „V sedmi měsících prodělala meningokokovou sepsi s meningitidou typu C. Svůj boj o život Dagmar vyhrála, což je v tomto věku téměř zázrak, ale nemoc si vybrala krutou daň a přišla o nožičku,“ popsala spoluzakladatelka Michala Derebinová.

 

cepice_suiovka_w.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na nádraží ve Vsetíně se sešli tisíce lidí, kteří zamířili do obce Pec pod Sněžkou. „Podle počtu prodaných triček bych řekla, že to bylo více než dva tisíce. Navíc přímo na akci se prodalo 800 kusů, takže určitě přes dva tisíce,“ prozradila Derebinová. „Rekordní byla i částka, kterou se nám díky vám všem a samozřejmě také příznivcům Slévárny Vsetín a skvělým kolegům z týmu Dynamo Mikulůvka podařilo vybrat – neuvěřitelný 1 042 823 korun! Malé Dáši a její rodině jsme tak mohli nadělit zbrusu nový vůz na cesty na rehabilitace, k lékařům a protetikovi, který potřebovali,“ přidal svoje vyjádření Vít Randýsek, spoluzakladatel nadace. Oproti loňskému roku se letos podařilo vybrat o 179 823 více! Dagmar ale není jediné dítě, kterému vybrané peníze pomohou. GPH ultras nyní bude pečlivě procházet žádosti a vybírat. „Podle toho, jak to vyjde, ale zatím to vypadá, že to bude tak až 16 dalších dětí, mezi které zbylou částku rozdělíme,“ uzavřela Derebinová.

 

 

dsc02268.jpg

 

Náhledy fotografií ze složky Co poslali fanoušci